KSIEGA GOŚCI

Dodaj wiadomość do Naszej Księgi Gości
  • Imię i Nazwisko
Weryfikacja użytkownika
Wpisz w pole liczbę znajdującą się między znaczkami |X|:
9410|X|5049|X|38352|65971
Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie na zlocie w Giżycku. Wspaniała atmosfera, bardzo mili Żeglarze, bardzo dobra organizacja.
Do zobaczenia na kolejnym zlocie.Dziękujemy ,serdecznie pozdrawiamy koleżanki i kolegów.
Załoga Ripa van Winkle.
04-07-2017
Rip van Winkle
Wspaniała pasja. Biegnącą po Fali mijałem na Bełdanach w sobotę 10 czerwca. Wzruszające. Jeszcze tylko 9 lat do emerytury i też coś wymyślę
16-06-2017
Mirosław Stempniewski
Sklep żeglarski OsprzetZeglarski.pl życzy całej Braci Żeglarskiej z Klubu Jacht Oldtimer, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, wymarzonych żeglarskich prezentów pod choinką, a w nadchodzącym Nowym Roku spełniania marzeń i realizacji wymarzonych rejsów.
13-12-2016
Sklep Żeglarski Yachtaman
Dziękuję za rady. Po oczyszczeniu wnętrza zastosuję olej lniany na kadłub a na " umeblowanie" lakier uretanowy lub olejny.
15-08-2016
Angelo Grząślewicz
drewno w/g mnie powinno oddychac przynajmniej z jednej strony.Metoda skandynawska- sprawdzona -wyczyszczony stary kadłub(jeżeli
jest stary i zamalowany n-tymi warstwami farby) zaipregnowac czystym olejem lnianym 50% + terpentyna 50% , (olej, żaden "pokost"na
ftalanach, do dostania w przemysłowych tłoczniach olejów spożywczych),kilkukrotnie, jeżeli nadmiar nie wsiąka i zostawia błyszcząca
powłokę na drugi dzień - wytrzeć szmatą.Tak zaimpregowana wewnętrzna strona poszycia może być odnawiana w ten sam sposób nawet co
roku bez szliwowania. Zabudowa wewnetrzna - stara j/w jednokrotnie +lakier olejny np Epifanes , lub np nowa sklejka impregnat tzw "baza"
Sadolin, lub Holzschugrund Remmersa lub -najtaniej Altax, potem wszelkie lakiery wodoodporne uretanowe(nie mylić z poliuretanem) lub olejny
Epifanes. Przy tych wszystkich "preparatach" powierzchnie NIE BĘDĄ się nadawałydo klejenia żywicami !!!!
22-06-2016
NaLeśnik
Angelo Grząśkiewicz
Ja bym tylko
w zęzie nasączył Holzschutzgrund i potem HK Lasur
w kabinie sprawdzają się wodne lakiery do parkietów
20-06-2016
Wrzos
Czym pomalować wnętrze zalaminowanego, drewnianego wodniaka ?
09-05-2016
Angelo Grząślewicz
Najlepsze ,serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia,
samych radości oraz żeby Nowy Rok był dobry i łaskawy
życzą
MONOSY

do zobaczenia na wodzie !
23-12-2015
Katarzyna Kink
Wesolego jajka,
oj to nie ta bajka!
Przepraszam pomylka -
to miala byc choinka!
Wiec życzę prezentow,
szczesliwych momentow,
karpia bardzo smacznego i
Nowego Roku udanego!
22-12-2015
Henryk -KaJuMa
Wszystkim zakreconym miłośnikom starego i niestandarowego badziewia unoszącego się na wodzie , planów na przyszły sezon pod
choinką ,SPOKOJNYCH RODZINNYCH ŚWIĄT - życzy Sławek wraz z Dziewczynami (FREYA)
22-12-2015
Sławek NaLeśnik
Wszystkim Klubowiczom z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy bardzo pomyślnych wiatrów. Szczęście niech Was nie opuszcza w przygodach na wodzie i zwykłej codzienności. Krzysztof, Ewa i Pola z katamarana ,,Aloha -miłego dnia"
'
22-12-2015
Krzysztof Giemuła
Życzenia pomyślnych wiatrów oraz stopy wody pod kilem dla wszystkich żeglarzy z Klubu Żeglarskiego JachtOldtimer przesyła Internetowy sklep żeglarski Yachtaman
19-11-2015
Yachtaman
Przepraszam za błąd - allegro - silhouette - Sport i Turystyka
11-09-2015
Piotr Szczudło - SMOK
Szanowni Klubowicze. Uchrońmy wspaniały jacht przed losem donicy ogrodowej. Właściciel (Adam - 602221099) szuka z nami kontaktu w sprawie sprzedaży jachtu silhouette mk III. Podobny do naszego Smoka (mk II). Stoi w Pruszczu Gdańskim, jest w trakcie remontu (na bardzo wysokiej jakości materiałach). Jego stan jest jest prawie doskonały. Niestety w realiach żeglugi zatokowej i morskiej, w dobie maksymalizacji wymiarów, oferty kupców sprowadzają się tylko do ekspozycji ogrodowej (nawet nie motorówki). Może kogoś z nas zainteresuje los małej, niewinnej niczemu łódeczki. Oferta dostępna jest na allegro, po wpisaniu słowa sillhouette
11-09-2015
Piotr Szczudło - SMOK
Niestety smutna wiadomość -w ubiegłym tygodniu odszedł do Hilo...założyciel i Komandor Bazy Ratownictwa Wodnego w Okartowie nad Śniardwami....wielki sercem, posturą i pasją dla świata wodniaków Andrzej Chudzicki "Chudy". Człowiek który niejednemu z nas pomógł, uczył, dał schronienie albo miejsce przy ognisku......teraz żegluje w "Wielkim Błękicie"

Leszek Rambler "Czajka"
20-04-2015
Leszek Czajka
TADZIU!!! nie kuter patrolowy tylko pilotowy, (polecam strone resturation of minde) z powodów technicznych (b.sprawna obsługa dzwigu, zwoduję najprawdopodobnie w końcu czerwca w Piaskach, ale chrzest może się odbyć w Strandzie (???)
nie wyprzedzajmy faktów, proszę aby wszelkie ustalenia były poprzedzone tel.

pozostały mi TYLKO handrejingi, bloki, knagi, sploty na wantach, podłogi w messie, zawiasy bakist, montaż zbiornika na wodę, klamki, gałki, do szafek, jufersy, nagle, itd, itd, itd, czas leci a ja w tej chwili kończę pracę o godz 00.05 - czyli szkółkarskie żniwa!!!

GDZIE sa zdjęcia Aśki z łódki, które miałeś przenieść z fasebooka???

owocnych przygotowań do sezonu WSZYSTKIM OLDTIMERom, z nadzieją na spotkanie na wodzie Sławek
09-04-2015
naLeśnik
Kochani Klubowicze i Przyjaciele.
Po Świątecznej i Noworocznej gonitwie z czasem, z terminami, z mailami, z sms-ami itd. mam nadzieję, że i u Was chwila wytchnienia w dniu Trzech Króli.
Jeżeli kogoś zapomniałem na liście życzeń to przyjmijcie teraz Wszyscy najserdeczniejsze życzenia pomyślności w roku 2015.

Mam ciągle zaległość z jakimś słowem i komentarzem do tego co działo się w STRANDZIE na XV Zlocie Klubu JachtOldtimer. Najważniejsza była przyjacielska atmosfera, która i tym razem nie zawiodła.
Było nawet sporo publiczności, która chciała oglądać i fotografować nasze jachty. Były miłe niespodzianki w postaci nowych jachtów "z duszą" które można było zobaczyć pierwszy raz. Najbardziej pamiętam BURSZTYNKĘ i uroczych ludzi z pasją, którym zawdzięczamy, że jacht ten kusi oczy każdego kto go spotka na WJM. Modne stało się żeglowanie z psami, jest ich coraz więcej. Była frekwencja - największa w historii naszych spotkań w gościnnym porcie STRNADA.
To już 5 lat od pierwszego naszego ZLOTU w tym porcie. Mimo tego, że jest to port prywatny a więc tzw. komercyjny i do tego najlepiej oraz najczyściej prowadzony, jego Właścicielka Pani Bente Pedersen (z Norwegii) gości nasze jachty w swoim porcie praktycznie nieodpłatnie (1 zł za dobę, tylko dlatego żeby była okazja do serdecznego przywitania z obsługą portu).
Pani Bente złożyliśmy za to szczególne podziękowania. Nasze jachty można często spotkać w tym porcie.
Sławek Orłowski był z jak zawsze pięknymi Paniami, ale na wodowanie jego norweskiego kutra patrolowego było za wcześnie - jest duża szansa, że to się uda w roku 2015. Jeżeli będzie na IV Giżyckich Dniach Oldtimerów, to i tak proponuję oficjalne wodowanie w STRANDZIE.

Podawanie listy zwycięzców regat jest tym razem zbędne ponieważ nagrody Komandora zostały przyznane drogą losowania i dzięki temu sprawdziła się maksyma wpisana na naszych koszulkach klubowych - dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.
Zwycięzców regat było wielu. Warunki na Kisajnie były - jak w poprzednim roku - kapryśne, tym razem brakowało wiatru. Uznanie należy się tym Wszystkim, którzy pokonali na żaglach całą wyznaczoną trasę regat. Ja i mój Płynący Obłok tego nie zrobiłem, ze wstydem się do tego przyznaję, obiecuję poprawę.
Wspaniale wyglądała parada jachtów wykonana na pożegnanie z portem.

Już w nowym roku rozmawiałem z Darkiem Klimaszewskim i potwierdziliśmy sobie termin
IV Giżyckich Dni Oldtimerów - 03 do 05 lipca 2015.
Darkowi się nie wydałem, pozwólcie więc że teraz powiem Wam i zaproszę Wszystkich Przyjaciół na Jubileusz 10 lat Płynącego Obłoka. Uważam, że IV GDO w Giżycku, to najlepsze miejsce dla realizacji tego jubileuszu.
Aktualne Orzeczenie Zdolności Żeglugowej dla Płynącego Obłoka - oficjalny dokument Inspektora PZŻ - ważne jest dokładnie do 05.07.2015. Zaproszę więc Pana Inspektora - mam nadzieję, że się to uda - by nowy dokument na następne 5 lat wydał w Giżycku 05 lipca 2015.

Serdeczne pozdrowienia w Nowym Roku 2015
Tadeusz Wrzos
06-01-2015
Komandor
Świetna strona, dużo ciekawych żeglarskich informacji. Pozdrowienia i wyrazy uznania od ekipy wysyłkowego sklepu żeglarskiego YachtAman.pl z Bydgoszczy.
08-12-2014
Sklep Żeglarski YachtAman
Już 27.09.2014 największe na Mazurach regaty - Mamert Cup 2014. Może ktoś ze Stowarzyszenia będzie zainteresowany? Organizatorzy są z kolei zainteresowani przedstawicielami naszego Stowarzyszenia. chętnie nawiążą współpracę z nami. Poszukują też informacji o wszelkich możliwych przelicznikach klas, m. in. przelicznikiem powierzchni żagla do długości jachtu, jaki kiedyś chyba w naszych regatach był stosowany (Mikołajki 2005/6?). Chcą tym wzbogacić system punktowania. Może Jurek z Victorii pomoże? Namiary telefoniczne na organizatora - współwłaściciela Portu Trygort (dawna Aniata), Michała - u mnie. Dostępni są też na faceeboku ( Port Trygort, Mamert Cup i w googlach:) )
28-08-2014
Piotr Szczudło SMOK (tel 603129811)
Poszukuję wiadomości o wodniakach, łódkach.
27-07-2014
Angelo Grząślewicz
Piękne Panie, Wielcy Kapitanowie
To co Wy robicie z całym tematem Oldtimerów: TO JEST PIĘKNE I WIELKIE.
Powodzenia
Załoga HOBBY
08-07-2014
Zbyszek Nowak
Pogodnych Spokojnych Świąt Wielkanocnych......
16-04-2014
Mirosław Kadukowski
Tadziu podaj jak najszybciej ten termin czerwcowy (dla nas najlepszy byłby ostatni łikend czerwca), bo mi jak na razie praktycznie żaden z pozostałych terminów (Ekomarina i Stranda) nie pasuje. Zobaczymy co można zrobić, ale będzie ciężko. Pozdrawiam
02-04-2014
Piotr SMOK
Kochani Klubowicze planujcie Wasze rejsy tak by spotkać się razem w czerwcu na Śniardwach ( termin podamy wkrótce ! ),
pod koniec lipca w bardzo gościnnym Giżycku i tradycyjnie, na koniec sezonu w gościnnym, przyjaznym Oldtimerom Porcie STRANDA
01-04-2014
Tadek Wrzos
Witam.Poszukuje planów jachtu typu Folkboat.Pozdrawiam mój numer tel 601 26 9494
27-12-2013
Przemysław Dąbrowski
Drodzy Przedstawiciele Żeglarskiej Braci, zespół yachtaman.pl w Nowym Roku życzy Wam przede wszystkim zdrowia, pomyślności i udanych rejsów. Wiemy, że nie wyobrażacie sobie życia bez wiatru, fal i wody. Życzymy zatem, aby w 2014 roku wiały same pomyślne wiatry. Niech omijają Was niespodziewane burze i groźne szkwały. Życzymy Wam spełnienia wszystkich żeglarskich planów i realizacji rejsów marzeń.
15-12-2013
Yachtaman
Prześlijcie jakieś zdjęcia i opis na biuro@jachtoldtimer.pl, założymy stronkę i już...
02-12-2013
jachtoldtimer.pl
Mamy mx w bdb stanie. Wiemy że to ,,Jaś,, i niech tak zostanie. Oryginał według projektu Tobisa bez żadnych przeróbek. Zgłaszam akces do klubu. Nie jesteśmy żeglarzami ale nimi chcemy być .
30-11-2013
Zbyszek & Andrzej & Jaś
FAJNIUSUI TU! BUŚKA
06-11-2013
Micheal Jackson
będzie zapewne wszystkim bardzo brakowało Lubka- Roibosa na wszystkich zlotach Oldtimerów! Współczujemy mocno Komandorze!
04-09-2013
Gruba Ryba
Dzisiaj rano odszedł na wieczną wachtę mój najbardziej wytrwały Załogant - Lubek. Był naprawdę dobrym, dzielnym i sprytnym żeglarzem, zawsze wiedział gdzie jest na jachcie najlepsze dla niego miejsce i każdemu kto stawiał tam niepotrzebnie swoje nogi natychmiast odgryzał się.
04-09-2013
Tadeusz Wrzos
Wkradł się chochlik, Adaś urodził się 09.05 o 09:05 2013 :)
26-05-2013
Jasiek
Mały Adam i Wujek Kacper
Dwóch Adamów
Dzisiaj 09 maja 2013 ok. 9.00 urodził się nowy członek Klubu - Adaś Stankiewicz.
Wnuczek Adama Glegoły. Gratulacje dla szczęśliwych: Mamy Kasi Stankiewicz i Taty Jaśka Stankiewicza.
09-05-2013
Tadeusz Wrzos
Gratulacje dla Państwa Wieczorków!! Niech zdrowo się rozwija nasza nowa klubowiczka! W maju 2013 przybędzie nowy klubowicz z pokładu Grubej Ryby. Pozdrawiamy!
19-02-2013
Kasia S.
Amelka Wieczorek
Mamy nową klubowiczkę - ma dopiero 2 tygodnie a już pływa w wodzie. Rodzice Amelii czyli Kasia i Marcin Wieczorek po przyjemności z jaką przebywa w wodzie wnioskują, że Amelka z pewnością będzie żeglarką. A ja uważam, że już jest i zapraszam Amelkę do Klubu JachtOldtimer.
17-01-2013
Tadeusz Wrzos
Łódka powoli rośnie ,dzięki wydatnej pomocy (a, może przede wszystkim ) Krzysztofa (ALOHA).Wybudowane wnętrze,ściany nadbudówki i szkielet pokładu nadbudówki,coraz bliżej do zamknięcia kadłuba. Może zdążymy do Rynu. Muszę pogonić Aśkę do przesłania na stronę paru zdjęć. Wszystkim "starym barszczom" stopy wody w Nowym Roku
14-01-2013
Sławek naLeśnik
Kochani Klubowicze
Biesiada Oldtimerów może się odbyć w terminie 6 -7 lipca
Ryn - port STOCK.
Zapraszam chętnych do pracy w organizacji Biesiady.
Wojtek Sadowski chce połączyć Biesiadę z 35-leciem Biegnącej Po Falach więc chętni powinni koordynowac swoją inwencję i pracę z Wojtkiem, portem STOCK i Ryńskim Centrum Kultury.

Dla Zlotu jest u Pani Bente Pedersen zarezerwowany Port STRANDA na termin 24 -26 sierpnia.
Potrzebni chętni do organizacji Zlotu.
18-04-2012
Tadeusz Wrzos
Zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych Wam wszystkim
życzą MONOSY
07-04-2012
Witek Kink z Monosa
Szanowny Tadeuszu,wróć na stanowisko dowodzenia,posiadasz doświadczenie,potrafisz jednać ludzi,Twój entuzjazm i zaangażowanie się nie "wypaliło" i nadal z powodzeniem poprowadzisz ekipę Oldtimerów i z pewnością nie tylko ja tego oczekuje.Pozdrawiam.
31-03-2012
Mirosław Kadukowski - "Mahagoni"
Wróć Tadziu do kierowania naszym klubem...
14-02-2012
Kasia Monos
Bardzo Was proszę zostawmy to do Biesiady w Rynie.
Może będzie tak jak śpiewa Ela z Marianem
Już się zacząłem zajmować ta Biesiadą - termin 6/7/8 lipca. Umówiłem się z Burmistrzem i Panem Podskalnym z Ryńskiego Centrum kultury. Działam.
Nawet jak nie będzie jakiegoś mocno rozbudowanego programu, to samo nasz spotkanie ma dla mnie - a widzę, że i dla Was - wartość zdecydowanie ważniejszą niż moje wątpliwości. Kto chce niech przygotowuje miłe pozostałym niespodzianki programowe. Niech to będzie Biesiada niespodzianek. Niespodzianką będzie Port Ryn gotowy lub nie ( tak jak Stadion Narodowy ! ) i Tawerna Młyn ?
Wszystkim bardzo, bardzo serdecznie dziekuję. Wiem, że mam w tym Klubie szczerych i zacnych przyjaciół, których nie powinienem zawieść, ale uważam również, że to co się stało nie może być dziełem przypadku - ta lekcja musiała być mi potrzebna, inaczej bym jej nie dostał.
13-02-2012
Tadeusz Wrzos
Na Mazury,Mazury,Mazury....Prezesie Tadeuszu! Porzućmy kwaśne miny, załatwiaj terminy. Jak spotkamy się w Rynie, wszystko co złe minie i będzie jak dawniej.
13-02-2012
Ela i Marian ,,Batory"
Chcemy aby Tadeusz wrócił do kierowania Naszym klubem.
12-02-2012
Ala i Wiitek Kinkowie -"MONOS"
Trudno mi, doprawdy, wyobrazić sobie nasz Klub bez Tadzia Wrzosa w roli Komandora - bez tej jego pasji, oddania i godnym nasladowania zaangażowania w organizowanie "życia" Klubu i podtrzymywanie tym samym kontaktów i koleżeńsko-towarzyskich więzi wszystkich Klubowiczów.
A zatem: "Chcę aby Tadeusz wrócił do kierowania naszym klubem"!
06-02-2012
Adam Radzikowski - "TUTA"
Załoga Grubej Ryby deklaruje pomoc w organizowaniu imprez! jak zawsze :) "Chcę aby Tadeusz wrócił do kierowania naszym klubem" - i wyznaczył nam zadania w organizacji.
01-02-2012
Jasiek
Dzisiaj przyjaciel opowiedział mi opowieść o dziecku, które puszczało latawca, silny wiatr zerwał sznurek i dziecko płakało ,ale uspokoiło się, rozumiało, że wiatr to siła wyższa. Zbudowało nowy latawiec i wróciło do zabawy, ale tym razem , starszy zazdrosny chłopak zabrał mu latawiec i podeptał. Dziecko nigdy więcej nie zbudowało latawca... Dorosło, czasami patrzy na latawce tańczące na wietrze i uśmiecha się.
My wszyscy bardzo chcemy, żeby Tadeuszowi chciało się, chcieć wrócić.
31-01-2012
Załoga ,, RB+"
Jak Tadeusz wróci - deklarujemy pomoc w organizowaniu imprez i kierowaniu klubem.
31-01-2012
Zozole
Tadeusz uszanuję każdą twoją decyzję ale naprawdę chcę abyś wrócił do kierowania naszym klubem.
30-01-2012
Maciej KO-wiec samozwaniec
Też chciałbym aby Tadeusz Wrzos był znowu komandorem klubu... Ale powiedzcie sami co byście zrobili w jego sytuacji, kiedy na wielkie poświęcenie, czasu, energii i innych środków, dostalibyście tylko garść krytycznych uwag i bzdurnych zarzutów. Bez żadnego wsparcia i pomocy w organizowaniu przedsięwzięć związanych z klubem. Jego jedyną wadą jest to, że nie zna przesady w robieniu wszystkiego tak aby nam było jak najlepiej...
30-01-2012
Admin
I ja tez chcę aby Tadeusz Wrzos wrócił do kierowania naszym klubem
30-01-2012
Jadzia ze Smoka
Chcę aby Tadeusz Wrzos wrócił do kierowania naszym klubem
30-01-2012
Grzegorz ZOZOL/KAPER Daniłowicz
Jeśli nie Tadeusz, to kto?.Tłumu ochotników nie widać, bo trzeba chcieć poświęcić rzecz najcenniejszą czas i nie tylko....
29-01-2012
sympatyk
Tadeusz wróc bo Klub się rozpadnie.
29-01-2012
Kazimierz kpt PERKUNA
Chcę aby Tadeusz wrócił do kierowania naszym klubem
28-01-2012
Wojtek Sadowski - Biegnąca po falach
Ponawiam pomysł. Zwołajmy walny zjazd i wybierzmy Tadeusza na Komandora.
Chcę aby Tadeusz wrócił do kierowania naszym klubem.
26-01-2012
Piotrek ZOZOL Garba
Chcę aby Tadeusz wrócił do kierowania naszym klubem
26-01-2012
Kasia - Gruba Ryba
Chcę aby Tadeusz wrócił do kierowania naszym klubem
26-01-2012
Adam Glegoła
Chcę aby Tadeusz wrócił do kierowania naszym klubem
26-01-2012
Jasiek - Gruba Ryba
Roman Paszke, który z powodu awarii Gemini 3 przerwał blisko dobę temu samotny rejs dookoła świata drogą pod wiatr, walczy o ocalenie katamaranu. Trzy komory lewego pływaka nabrały wody. Wspomóżmy go choć słowem, dodając otuchy. Niemal co rok możemy go spotkać na Mazurach. Do rychłego zobaczenia !
07-01-2012
Piotrek ze Smoka
Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu szczęśliwych chwil,sukcesów i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku wszystkim Oldtimerowcom
i sympatykom
życzą Monosy:Al,Kasia,Małgosia,Maja i Witek
24-12-2011
Witek Kink
Uzaleznionym od starych i dziwnych ale zawsze cudownie pięknych i kochanych jachtów
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego lepszego w Nowym Roku
życzy Tadek Wrzos z rodziną
22-12-2011
Tadek Wrzos
Na wieczną wachtę odszedł nasz kolega Wojtek Denisow. Wspaniały kolega i wytrawny żeglarz. Będzie mi Ciebie brakowało Wojtku..
26-11-2011
Jurek (s/y VICTORIA)
13-11-2011
WojciechJan GRZYBOWSKI j.st.m. instr.żegl. PZŻ
Po powrocie z wakacji i jednocześnie podróży poślubnej, ku naszemu zdumieniu zobaczyliśmy w mailach i na stronce Oldtimerów rezygnację Komandora. Wielka szkoda. Tadeusz prosimy Cię, przemyśl to jeszcze i wspomóż klubowiczów swoją inwencją. Przez lata Twojego komenderowania klub się bardzo rozwinął i było nam dane uczestniczyć w wielu fajnych imprezach zaplanowanych z rozmachem, a jednocześnie niepozbawionych twórczej improwizacji. Tego na pewno będzie nam brakować. I za to dziękujemy. Komandorze i załogo Płynącego Obłoka - dziękujemy za pomoc w organizacji i muzykę do przyjęcia ślubnego. Pani Bente Pedersen dziękujemy za umożliwienie realizacji naszego marzenia, jakim była wspólna zabawa ślubna, w gronie przyjaciół na Mazurach. Zozolom dziękujemy za niezawodność, humor i udział w orszaku ślubnym, bo wiemy jak bardzo się spieszyli. Załodze Victorii i Shanty dziękujemy za piękne życzenia i prezenty baby z dziadem oraz rewelacyjne przebrania. Wszystkim dziękujemy za liczne przybycie do USC w Giżycku, świetną zabawę w Strandzie i cieszymy się, że dane nam było razem z Wami tak fajnie przeżyć ten ważny dla nas dzień. Dziękujemy !!! PS: kiedy skompletujemy trochę zdjęć - podzielimy się z Wami.
25-09-2011
SMOKI
Zdjęcia do galerii z regat ma Jez. Mikołajskim 3.9.2005 r.
Jeżeli jesteście zainteresowani zdjęciami z regat oldtimerów mogę udostępnić 139 zdjęć. Proszę o maila tack@aster.pl

Pozdrawiam
Krzysiek
09-09-2011
Krzysztof Kencki
Mamy przyjemność zaprosić wszystkie wrześniowe załogi Oldtimerów, które tylko dadzą radę, na nasz ślub w USC w Giżycku w piątek 02.09.2011 o 14.30, a potem na wspólną zabawę przy ognisku w Strandzie - SMOKI - Jadzia i Piotr :)
10-08-2011
SMOKI - Jadzia Stanisławska i Piotr Szczudło
Monos.Będziemy
01-07-2011
Monosy
zozol. piatek.17.zofiówka.bedziemy
30-06-2011
ZOZOL I
Ja tez tesknie za Oldtimerami.
29-06-2011
Jadzia Armator Smoka
Ważna wiadomość:
Ryn tęskni za Oldtimerami - Pan Burmistrz i Pan Marek Podskalny czekają już w piątek o 17,oo i pytają czy wpłyniemy do Portu Ryn wszyscy razem. Proszę napiszcie do mnie kto będzie o 17.00 w okolicy Zofiówki tak byśmy razem zrobili paradę zcumowaniem w Porcie ?
Komandor
13-06-2011
Komandor
Witam wszystkich
Niedawno nabyłem silhouette o nazwie Mors. Jest w złym stanie i trochę niekompletna. Poszukuję informacji o szczegółach wyposażenia, np. urządzenia steru, może ktoś ma zdjęcia?
Wszelkie wiadomości proszę przesłać na adres
daniha@onet.pl
06-05-2011
Henryk Daniel
Witam Najlepszego w Nowym Roku Mam do sprzedania jacht konstrukcji inż J. Romaszkiewicza Świteź R20T Wiecej informacji -nr 793424303 lub marek.antoniuk@wp.pl
09-01-2011
Marek A
Witam i choć już bardzo dawno po ż. sezonie, to przy tych ewent. resztkach zahipnotyzowania powiem, że nawet, gdy zdążyliśmy popytać ćmy przy ogniskach, czy chciałyby dolecieć do księżyca, to między białym a czarnym nawet szarość się zdarza - czasem dokuczliwa. A u nas tęsknota, miłość, marzenia...W Nowym Roku także : - Nieustającego Żeglarskiego Szczęścia życzy sympatyk
31-12-2010
Jasiek S.Br.D.
Wszystkim Żeglarzom i Ich Rodzinom życzymy serca jak opłatek,które ciche i pokorne,kochając to,co czyste,potrafi podzielić się Bogiem...WESOŁYCH ŚWIĄT!!! zyczą MONOSY Kasia,Ala,Małgosia,Witold i mała Maja
24-12-2010
Katarzyna Kink
Koledzy !
Poszukuje od lat planów budowy jachtu konstrukcji Sp. inż Jerzego Romaszkiewicza typu WIGRY R 16 T, pod katem jego ewentualnej budowy. Jeżeli dysponujecie wiedza na ten temat lub samymi planami, to proszę o kontakt. Bartłomiej Małas, b.malas@wp.eu. Grzecznościowo podaję tel. : 667209442. Pozdrawiam wszystkich fanów Oldtimerów !
13.11.2010
Bartłomiej Małas
jollenkreuzer30er, przedwojenny, dąb i machoń, dł 9m szer ok 2.80m, wersja mieczowa z sterem głębiowym w skrzyni sterowej, stan do poważnego remontu. Sprzedam choć z ciężkim sercem. Zainteresowanych proszę o kontakt jperlich@wp.pl
27.10.2010
Jakub Perlich
Tak się złożyło, że na zlotach "OBSERWATORATOR" jako człowiek wzbudzał we mnie przeważnie negatywne emocje. Potwierdzają to tylko jego "spiskowe" wypowiedzi tutaj, stąd moja szczera, delikatnie szydercza wypowiedź...
13.10.2010
Kacper
wpisowa kasa w Mikołajkach była płacona w wiosce,nie Jurkowi...myslę,ze ponizszy wpis jest krzywdzący!
12.10.2010
Kasia
W związku z poniższymi wpisami dziękuje za współpracę i żegnam.
7.10.2010
Jurek
Jurek sprzedałeś Oldtimery- kurcze, to jednak to wpisowe za zlot w Mikołajkach to była kasa dla Jurka... "Wielkie chlanie kolesi" OBSERWATOR ujmujesz Naszym Kobietom, one też z nami chlały.
7.10.2010
Kacper
Skłodowo. Wielkie chlanie kolesi. A gdzie duch oldtimerów !!! A gdzie etyka !!! A gdzie podniesienie bandery !!! Jurek sprzedałeś Oldtimery.
19.09.2010
OBSERWATOR
witam po spotkaniu w Skłodowie....
dziękuję Tadziowi Wrzosowi "Komandorowi" za czas,miejsce,za to,że spotkanie było poza Mikołajkami i organizację "deszczowego",ale bardzo ciepłego spotkania..
wszystkim uczestnikom dziękuję za wspaniałą zabawę z pozdrowieniami i do zobaczenia może nie tylko na wodzie ....
Kasia Kink Monos
30.08.2010
Kasia Kink Monos
Jeszcze ciut i Wielka Pokusa Horyzontu połączy się z Radością Spełnionych Marzeń . Krainie WJM też oddawajmy swoje ciepło . Dzięki paru osobom mam już jakiśczas płytę od Jędrzeja . Szczególnie więc pozdrawiam wszystkie zastępy ,,starych barszczy". I całyczas pomny tego , że należy pisać prawdę , dodam : Osadzeni wśród okropnych ,,garkotłuków" , gnuśniejemy tak od jesieni do wiosny i choć rzeczywistość jest czasem okrutna , dziś promyk słońca znów widzę radosny... Bo nadal cieszy mnie to , że i wyraz - oldtimer - stał się dzięki Wam tak pojemny , że coraz więcej unikatowych jachtów nie znika z oceanów. A nawet wracają. I niech tam komuś tam wręcz trąci snobizmem...dwubiegunowym - od dumy do zazdrości. Co nie ? Ahoj !
28.04.2010
Jasiek S. /Br.D./
Witam i mam pytanie do Jerzego Ortyńskiego , czy Pan w Moi Krewni wpisał o Sawickich , Sawwa Sawicki , żona Eudoxja z Piotrowskich , Teodor Sawicki , żona Anastazja z Michałowskich itd. Mam dokument z roku 1783 o Sawickich pięć pokoleń , jeśli tak to proszę o kontakt - mój mail , julsaw5@o2.pl
23.04.2010
Julian Sawicki
Na stronę trafiłam przypadkowo (przez rozkład jazdy na stronie Romana Roczenia)) wydaje się być ciekawa choć z braku większej ilości czasu przejrzałam ją tylko.
a ja powiem tyle, że więcej godzin spędziłam nadal na morzu niż na mazurach jednak te kilka pięknych rejsów po mazurskim szlaku było chwilami nie do zapomnienia i dały mi wiele nauki. Z tych rejsów poza różnymi przygodami w pamięć zawsze zatapiają mi się łódki nie te nowe udziwnione, ale właśnie te o starej pięknej linii. Z resztą z morskich łódek też łapie się na tym, że we wspomnieniach majaczą tylko starsze, a nie nowsze linie. inaczej kompletnie taka łódka tnie fale.:)

Pozdrawiam
18.04.2010
Aleksandra Pawłowska
Widziałam Szalonego Smoka pod plandeką (to jego ostatni sezon, potem koszta remontu przerosną jego wartość)
ale już wiem że jest ktoś kto go pokochał i go pragnie. Nie ma kasy, ma marzenia, zapał, ludzi .
10.04.2010
joladowgiallo
Najpiękniejsze Świąteczne Wielkanocne życzenia składam od serca wszystkim żeglarzom i Ich najbliższym,życząc ich spełnienia....samych radości nie tylko od święta i do zobaczenia na jeziorach a-hoj!
2.04.2010
Kasia Kink Monos
Pozdrawiam bywalców tej księgi. Poznałem zaledwie kilku - Majonez, Nogal czy Tadeusz - jeśli reszta jest podobnie zakręcona, to genialność. Sierpniowe spotkanie zapowiada się naprawd ciekawie. Cieszę się, że i ja mogę wnieść swój kawałek w jego atrakcyjność.
27.03.2010
Roman Roczeń
Jejku! Co się dzieje! I choć jestem też tylko sympatykiem,to jednak intuicyjnie wiem,że to nieprawda. Co by wynikało choćby z lektury tzw.Księgi Gości. Bo np.popijali rum,a nie piwo/Ks.G.24.06.09./Piwo chciała tylko jedna załoga. A nieznana mi Kasia w życzeniach/23.12.09./wymienia miłość. Nie jest źle- napisał też ktoś tu. Mam coś o tym: Gdy wartości świata i człowieka tworzą sens życia, naszego istnienia, to i miłość staje się faktem , bo nam się życie w żeglowanie zamienia. Więc sezon MAZURY 2010 będzie.
26.03.2010
Jasiek Sapina /Br.D./
A ja myślę,że główka boli od tego myślenia,chłopie dbaj o zdrowie,bo jak żyła wyjdzie na czoło to może być kłopot
26.03.2010
Sympatyk klubu
A ja myślę że aktualne wasze stowarzyszenie jest jedną wielką farsą . Robicie durnoty i wogule o was niesłychać banda popijaczy piwa.
24.03.2010
Jacek Wątek (czerniawa)
Ale flauta.To przypomnę moźe swego rodzaju motto aut.L.Teligi: Czasem los odwróci się od Ciebie.częściej chmura dzień przesłoni nagle , lecz nie zwaźaj na to..będzie lepiej,gdy wiatr wydmie białe jachtu źagle.
15.03.2010
Jasiek Sapina /Bratnia Dusza/
to już rok od pogrzebu Mirka...A jeszcze Go widzę jak podaje mi na wpół żywemu szklankę goracej herbaty ,swoje dresy i swoją koję.....do końca zycia będę tak to pamiętał....Spotkamy się na fidelersgrimm,(niewazne czy to tak sie zwie)Mireczku ,myślę ze dobry kapiatan dla Twojego SMOKA to najlepszy sposób Abyś pozostał z nami... Dlatego będę głósował na SZALONEGO SMOKA -jacht roku 2010
14.02.2010
sławomir orłowski
Jacek! Penelopy nam brak! Wracaj na szlak> Zozole
9.02.2010
zozol
Aż miło!!! Strona ożyła!!! Kalendarze super! Tak trzymać Komandorze. Zozole
9.02.2010
Piotr ZOZOL Garba
Najserdeczniejsze życenia Noworoczne od załogi Bat. Zośka.Jesteśmy dumni, że zaistnieliśmy w regatach w Rynie.Do zobaczenia jeżeli zdrowie pozwoli.Leon iZenek emeryci.(77 i63 lat.)Nasz e-mail|zurawskiz@wp.pl
10.01.2010
Zenek Zurawski
Stopy wody i pomyślnych wiatrów w Nowym Roku ! Trzymajcie się ciepło stare barszcze- aby do wiosny,i,do rychłego spotkania na Mazurach. P.S. Szkoda Szalonego Smoka -Mirek spogląda z góry jak lata jego wyrzeczeń powoli marnieja....,a jak by to bylo dobrze zeby nowym wlaścicielem został ktos z klubu
2.01.2010
Slawek-naLeśnik
Wszystkim przyjaciołom Oldtimerowcom oraz sympatykom, znanym i nieznanym naszego Stowarzyszenia,zdrowych i spokojnych Swiąt oraz wszystkiego co najlepsze w no- wym 2010 roku życzy Witek - Monos z załogą Smokom wielkie dzięki za życzenia.Sciskamy Was!
25.12.2009
Witek-Monos
Dzieki Kasiu, Tobie tez i wszystkim Oldtimerowcom zycze spokojnych Swiat i super sezonu zeglarskiego 2010 :) Smacznego Karpia :P
24.12.2009
Jadzia
Najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia, wszystkim żeglarzom i Ich Rodzinom, aby przyjście na świat Chrystusa przyniosło radość,pokój,nadzieję i miłość... z żeglarskim ahoj! i do zobaczenia na szlaku w nowym sezonie składa Kasia
23.12.2009
Katarzyna Kink Monos
Kochani Klubowicze i Fani naszej strony lub klubu ! Musimy pilnie pomóc Krystynie Porankiewicza w znalezieniu nabywcy dla "Szalonego Smoka". Zdesperowana Krystyna chce oddać ten piękny jacht za skromne 25 000 zł ! ! !. - to naprawdę "wdowi grosz". Trudno jest jej ponosić stałe koszty trzymania jachtu w Mikołajkach - 10% procent swojej bardzo skromnej renty płaci za port. Jeżeli My nie pomożemy - to kto? Włączajcie Swoje wszystkie kontakty i szukajmy nowego użytkownika dla tego przecież pięknego jachtu bo prawdą jest to co wiemy: żeglarze w portach "schodzą na psy" a jachty stojące w portach "gniją" Piękne fotki jachtu znajdziecie na naszej stronie. Telefon do Krysi Porankiewicz - 695 552 267 Tadeusz Wrzos
6.12.2009
Tadeusz Wrzos
Witam, posiadam pełna dokumentacje jachtu ŚWITEŹ - zainteresowanych prosze o kontakt pod mailem ruda_tu_byla@o2.pl
5.12.2009
Przemysław - Szkutnik
byłem :-(
8.09.2009
-0
Eee tam, malkontenctwo i tyle. Co prawda, SMOKI nie mogły być na regatach w Mikołajkach, bo było wspaniałe wesele Adama Ucińskiego (pozdrawiamy!) nad Zegrzem. Ale jesteśmy pewni, że było super. Poza tym byliśmy w czwartek u Leśniczego na Bełdanach i w piątek w Mikołajkach. Spotkaliśmy tam Komandora Tadka, Prezesa Jurka, Romka z Szanty, Monosów, Perkunów, no i oczywiście wiecznie uśmiechniętych Zozoli, a także wielu innych wspaniałych żeglarzy. Przyłączam się do opinii Janka - murarza, że widok starych i stylowych jachtów przy każdej mazurskiej kei to najwspanialszy widok, jaki nam się mógł przydarzyć. A swoją drogą - pomarudzić można, tylko po co? Ja nie widzę jakiegoś większego sensu. Cieszmy się tym co jest, może będzie lepiej, ale na pewno może być gorzej, jeśli wiecznie będziemy niezadowoleni ze wszystkiego ;) Do zobaczenia na szlaku w przyszłym roku, bo SMOK już zimuje ! AHOJ !
6.09.2009
Piotrek - SMOK
Nie rezygnujcie tak szybko .Może będzie lepiej.Ja nie biorę udziału w zlotach,pływam raz w roku " szuwarowo",ale wydaje mi się,że taki zlot najpiękniejsza widok na Mazurach.
6.09.2009
Janek - murarz
Jesteśmy z Grudziądza. W tym roku skończyliśmy remont naszego wspaniałego Weekend Cruiser-a. Próba odbyła się na Wiśle. Mieliśmy dylemat Bałtyk czy Mazury. Już dawno słyszeliśmy o zlotach starych jachtów w Mikołajkach. Widzieliśmy film na Polonii. Przejechaliśmy ponad 230 km na dwa dni przed pójściem dzieciaków do szkoły. Wróciliśmy zmeczeni i rozczarowani. Śmigła", my nie zaryzykujemy. Szkoda naszego czasu i forsy. JEDNAK BAŁTYK. Stopy wody pod kilem."
6.09.2009
Monika z Grudziądza - lekarz
Hmm... Powiem tak... W piatek o 11:00 jachty miały się kręcić po mikołajskim - zauważyłem aż dwa jachty! wprawdzie nie na mikołajskim, tylko na Śniardwach i wcale się nie kręciły, tylko stały w trzcinach, ale były... W sobotę były regaty, znaczy była jakąś rozgrzewka, która nagle okazała się regatami, ale padał deszcz więc jasne że kto by na deszczu???. I po zlocie. Fajnie było, zaryzykuję jeszcze raz w przyszłym roku, może będzie "jeszcze" fajniej....?
4.09.2009
Śmigła
10 zlot w Mikołajkach = NAJGORSZY ZLOT
1.09.2009
Rysiek z Mikołajek - szkutnik
Będę!
21.08.2009
Śmigła
Właśnie wróciłem z Mazur i już myslę o powrocie. Dostęp do komputera umożliwił mi przeczytanie tej pasjonującej dyskusji. Różne poglądy, różne charaktery, wspólna miłość do żeglarstwa przez duże "Ż". Może narodziła nam się nowa świecka tradycja? Snując się po jeziorach spotykałem różne jachty i zaprawdę eksperta trzeba, jakiegoś Glegoły albo Patalasa, by znaleźć dla nich odpowiednią klasę. I myślę, że taką niszą jest nasz Klub. Bo czy jest oldtimerem 25 letni Mak 707, cały z drewna i mosiądzu? Jest! A czy jest oldtimerem jego rok starszy brat tylko że z żywicy i aluminium? Na pewno, jeśli jego właściciel jest z niego dumny i chce się tą dumą pochwalić przed nami przy ognisku lub podczas "spożywania" na decku "płynącego odwłoka" komandora, wsłuchując się w piękne ballady Jędrka. A propos. Od Jędrzeja dostałem świetną, profesjonalnie wydaną płytę z piosenkami jego autorstwa i w jego wykonaniu z towarzyszeniem zapewne kolegów muzyków. Płyta "Gitarą i strugiem" utrzymana jest w typowym, jędrzejowym klimacie, który ja bardzo lubię. Im dłużej jej słucham, tym bardziej mi się podoba. Polecam wszystkim oldtimerowcom. Do zobaczenia w Mikołajkach.
18.08.2009
Piotrek Zozol Garba
Koledzy, poszukuję planów budowy jachtu Świteż lub Wigry.Chcemy z kolegą zbudować takie cacko.Widziałem tą łajbę przez chwilę w Rucianym.Może ktoś ma jakieś informacje , gdzie można zdobyć plany lub łódkę.
14.08.2009
Zenek Wożny
Fajna zabawa , szkoda że z tanimi przepychankami . Oldtimer w NASZEJ formie moze być ; stary restaurowany ale i nowy w stylu starego lub z takim artystycznym zacięciem . Myśle że to jasne określenia a w zabawie liczy się idea i praca a nie sama definicja. W klubie powinni być nawet armatorzy nowych W grupie fani czy milośnicy tematu . Panowie zakopać topory . Dla mnie nie smacznym jest forma krytyki zza drzwi i tu nie popiram OBSMAROWYWACZA. zgoda na pseudo i jego robotę ale krecią ; pod nim powinien być jakiś Jan Nowak do wiadomości nie publicznej .. inaczej to tylko ZAPODANIE Pozdrawiam Nas oraz fanów Janek .
21.07.2009
Jan Królikowski
"Łaskawca przyjął przeprosiny.I nie świadczy to o inteligencji.Palce krwawią mu od klawiatury,nie od cykliny czy wybierania lin.Wyłącz komputer,wejdż na pokład,nie musi być oldtaimera ,popłyń.Tam nie będziesz wirtualny."
17.07.2009
sympatyk
Karoll. Przeprosiny przyjmuję. Świadczy to o Pana inteligencji. Szczerze życzę sukcesów. Powodzenia.
16.07.2009
OBSERWATOR
Choć z jednego z ostatnich postów OBSERWATORA ewidentnie wynika że nie cieszę się Jego sympatią, postaram się aby dalsze zdania zabrzmiały możliwie szczerze... Z wielkim zainteresowaniem zawsze czytam kolejne pojawiające się posty OBSERWATORA, traktując je jako głos sumienia, trochę złośliwą acz konstruktywną krytykę. Można walczyć z tym głosem, ale chyba lepiej wyciągać wnioski. Chciałbym żeby obecność kogoś takiego jak Pan (OBSERWATOR) powodowała, że będziemy się starać być coraz lepsi. Życzę sukcesów i dla mnie jest Pan tu zawsze miłym i potrzebnym gościem...
16.07.2009
Karollo - Administrator Amator ;)
Ale Wam zazdroszczą.Zamiast się mądrzyć powinni sami wziąść się za rekonstrukcję jakiegoś starego jachtu. Byłby większy pożytek. A tak to tylko para w gwizdek" Tak trzymać- oldtaimerowcy"
16.07.2009
sympatyk
Widzę Panie Komandorze, że boi się Pan konstruktywnej krytyki jakiegoś anonimowego pismaka. Oprócz uwag, widzę i pozytywy, ale Pana riposta nie ma nic wspólnego z konstruktywną dyskusją. Pana poprzednik na początku był równie agresywny, choć z pokora przyjmował słowa krytyki i dało się z nim rozmawiać, a co najważniejsze uwagi brał pod rozwagę. A propos, poświęcił Pan mi chwile swojego cennego czasu w Rynie, ale zbył mnie Pan nie zwracając uwagi na małego człowieczka bez mikrofonu i kamery, który nie przysporzy splendoru. Ponadto nie obrażałem nikogo, jak to Pan insynuuje. Stwierdziłem tylko fakt. Rozmawiałem z armatorem jednego z tych "cacuszek" i całkiem się nie obraził gdy stwierdziłem, że nie jest to oldtimer. Jeśli Pan nie wie to: Oldtimer - terminem tym określa się zabytkowe pojazdy, statki itd. utrzymane w swoim oryginalnym stylu. Miałem kiedyś za złe Pana poprzednikowi, że przyjął do stowarzyszenia chociażby Pana jacht, ale on miał na swoje usprawiedliwienie bardzo konkretne argumenty a nie obrażanie mnie. Ale daruje już sobie, bo cokolwiek nie napisze będzie wodą na młyn. Mogę obiecać Panu że felieton i tak powstanie, a może i coś więcej. Dalsza cześć artykułu na Pańskiej stronie nie ukaże się mimo że pewnie byłby pan z II części usatysfakcjonowany. Nie odpowiem już na Pana uszczypliwości. Nakręcił mnie Pan. Obiecuje ze bede na każdym zlocie. Stopy wody pod kilem
15.07.2009
OBSERWATOR
Drogi OBSERWATORZE Nie ma już Prezesa i nie będzie ! Stary PREZES został w Rynie wyróżniony i radośnie przywitany na naszym spotkaniu Szkoda, że nie skorzystałeś z okazji i nie ujawniłeś się. My jak widzisz nie chowamy się za pseudonimami. Nie mamy też ambicji być wyłącznie klubem dla jachtów które muszą mieć min. 25 czy może więcej lat - dla nas liczą się ludzie, którzy żeglują na jachtach nietypowych, często starych ( są przykłady produkcji z roku 1936 ! ), ale nie koniecznie. Jest nas tylko tyle ile jest - niektórzy umierają innym brakuje sił na remontowanie swoich dziwnych jachtów. Nie robimy naszych spotkań po to by Tobie czy tez komuś takiemu jak Ty te spotkanie się podobały. Liczy się tylko to jak my się na nich czujemy i czy np. Miasto i ludzie z Rynu na nas czekają, czy chcą się z nami bawić - zapraszamy ich również (nieodpłatnie!)na nasze jachty. Wybacz więc proszę ale muszę Cie nazwać naszym bratem zgodnie ze znanym z komunistycznych czasów kawałem - "Oni są naszymi braćmi; przyjaciół wybieramy sobie sami. Twoje rozstrzyganie kto jest oldtimerem a kto nie i kto może być w Naszym Klubie a kto nie to Twoja prywatna sprawa i z naszymi uczuciami wybacz, ale nie ma żadnego związku. Nie pozwolę jednak obrażać naszych nowych klubowych przyjaciół którzy po raz pierwszy przyjechali by spotkać się z nami - było aż 5 "nowych" tzn. po raz pierwszy na naszych spotkaniach jachtów. Niektóre to prawdziwe i pieczołowicie utrzymane cacka. Przypomnij sobie te Ryńskie "nowości": S/y "Admirał"; "batalion Zośka"; "Wigry"; 'Grażysia"; "Chochlik" i "Kastor i Poluks". Ja jestem dumny z tego, że te jachty i ludzi na nich nazywają mnie swoim przyjacielem i żaden Twój nawet najbardziej zjadliwy tekst nie jest w stanie tego zmienić. Miej chłopie (a może babo?) odwagę i ujawnij się - czekan na Twój telefon.
14.07.2009
Tadeusz Wrzos
Mimo ze usunęliście mój wpis podczas tego godnego pożałowania wyboru jachtu roku, nadal będę pisał i będę ?waszym? sumieniem tak jak to była za czasów poprzedniego prezesa. Administrator tej strony ma możliwość wykasowania moich wpisów, jak to się już zdarzyło, ale będzie to świadczyć tylko o braku samokrytycyzmu i wielkiej postkomunistycznej tendencji do bałwochwalstwa. Pokusiłem się o prawe artykuł i jeśli z woli jaśnie panującego administratora będzie mi dane, opublikuję na tej stronie, bez gaży. Jesienią ukaże się spory artykuł w prasie żeglarskiej na temat ruchu Oltimerowego na mazurach. A teraz wrażenia. Pogoda wymarzona do organizowania takiej imprezy. Na kei sucho i ciepło, na wodzie wiatr do żeglowania, a i frekwencja dopisała, chociaż ?staruszków? jakby mniej a więcej jednostek, którym dalece do Oldtimerów, takie raczkujące oltimery. / cdn
13.07.2009
OBSERWATOR
SMOKI odliczają już czas na wspólne spotkanie w Rynie. Namawiamy też usilnie starego prezesa do przyjazdu. Jesteśmy nastawieni również na dur i niekoniecznie rum.
26.06.2009
Jadź - śpiewak, Piotr - grajek - SMOKI
Zozole masują wątroby i szykują się na spotkanie w Rynie. Ale cóś tu mało informacji co nas czeka. Czy będą regaty slupów czy tylko gafli. Bo jak tylko gafli to strugamy gafla i przeżeglowujemy Zozola. Czy pijemy rum czy wódkę i piwo. Bo jak rum to nie jadziemy. Gramy w dur czy w moll, bo jak w moll to nie jadziemy. Czy będzie stary prezes czy nie będzie. Bo jak go nie będzie to nie jadziemy. Czy będą Smoki? Bo jak nie to nie jadziemy.
24.06.2009
Piotrek Zozol Garba - muzyk
Witam. Przesyłam link do sprzedaży pięknego jachtu z 1924 roku. Może ktoś z nas tchnie w niego drugie życie. Bardzo ciekawa oferta. Link jest na naszym blogu: silhouette.bloog.pl
22.06.2009
Piotr Szczudło - SMOK